Grecja warunki wjazdu 12 maj 2021

Grecja warunki wjazdu 12 maj 2021

Chciałbyś najbliższe wakacje spędzić w Grecji? Wszyscy znajomi i sąsiedzi już tam byli i masz wrażenie, że tylko Ty nie zdążyłeś odwiedzić Grecji? A może spędziłeś już urlop na którejś z tych niesamowitych wysp i chciałbyś jeszcze, ale nie jesteś pewien jak odbywają się te wszystkie procedury związane z pandemią Covid-19 i czy w ogóle można latać? Świetnie trafiłeś. Poniżej kilka istotnych informacji o Grecji w sezonie Lato 2021.


W ostatnich latach Grecja jest jednym z najchętniej wybieranych wakacyjnych kierunków przez polskich turystów. Wiecie, że aż 20 milionów turystów w ciągu jednego sezonu odwiedza Grecję? Oczywiście to dane sprzed pandemii, ale zainteresowanie Grecją w tym roku jest również bardzo duże i nie ma się czemu dziwić. Grecja ma bardzo dużo do zaoferowania. Każda spośród tysięcy wysp i wysepek jest inna. Wybór krajobrazów, plaż i zabytków jest ogromny. Zaczynając od Zakhyntos słynącego z przepięknych plaż, poprzez imprezowe Mykonos, zielone Korfu, różnorodną Kretę, aż po grecki kontynent pełen antycznych zabytków. Opowiadać o tych wyspach można bez końca, wszystkie je jednak łączy niepowtarzalny grecki klimat, przyjaźni ludzie i pyszne jedzenie. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jeśli nie jesteś pewny, który region Grecji będzie dla Ciebie odpowiedni zadzwoń, chętnie podzielimy się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Jeśli w tym roku stawiasz na Grecję musisz pamiętać o tym, że:

 

1.Sezon Lato 2021 w Grecji rozpoczyna się od 14 maja! Od tego dnia Rząd Grecki znosi kwarantannę dla podróżnych odwiedzających ich kraj.


2.Osoby podróżujące do Grecji powinny posiadać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, typu PCR (to koszt od 250zł-450zł w zależności od punktu wymazowego).

- Zaświadczenie powinno zostać sporządzone w języku angielskim lub greckim.

- Dokument musi zawierać numer paszportu lub dowodu osobistego osoby poddanej badaniu (czyli dokumentu, którego będziesz używał do przekroczenia granicy).

-Test należy przeprowadzić nie wcześniej niż 72 godziny przed godziną lądowania. Test jest obowiązkowy dla wszystkich poza dziećmi, które nie ukończyły 5 roku życia

 

3.Uwaga! Osoby, które ukończyły szczepienie są zwolnione z wykonania testu PCR!  (ukończyły szczepienie, czyli minęło 14 dni od podania ostatniej dawki szczepienia, w zależności od ilości wymaganych dawek) i są w stanie to potwierdzić poświadczeniem pobranym z Internetowego Konta Pacjenta (IKP) oraz potwierdzeniem o przyjęciu szczepionki, które wydaje punkt szczepień na małej karteczce z datami i numerem serii szczepionki.

 

4.Niezbędne jest posiadanie kodu QR dla każdego uczestnika wyjazdu. W tym celu należy wypełnić formularz PLF (Passenger Locator Form), znajdujący się na stronie: https://travel.gov.gr/#/ na co najmniej 24 godziny przed wjazdem do Grecji i nie później niż do godziny 22:00 polskiego czasu w dniu poprzedzającym wyjazd.

 

5.Każda osoba, która przyjeżdża do Grecji, niezależnie od posiadanego zaświadczenia (tj. wyniku testu PCR lub świadectwa szczepień), może zostać poddana losowej kontroli stanu zdrowia. Na lotnisku wykonywane są losowo testy. W przypadku wyniku pozytywnego osoba ta kierowana jest na obowiązkową 10 dniową kwarantannę do wyznaczonych hoteli. Po jej zakończeniu test na obecność koronawirusa zostanie przeprowadzony ponownie. Koszty zakwaterowania w hotelach kwarantannowych pokrywa państwo greckie.

 

6.Obywatelom Polski na wyjazd do Grecji wystarczy ważny dowód osobisty. Uwaga! Przed planowaniem wycieczki sprawdź ważność swojego dokumentu. Waluta w Grecji to oczywiście Euro, a przelot samolotem trwa zaledwie 3 godziny.

 

7.Grecja od 2018 roku wprowadziła obowiązkowy podatek. Dla pobytów w hotelach 5* -4 Euro/za noc/za pokój, w hotelach 4* - 3 Euro/za noc/za pokój oraz 1,5-2 Euro/za noc/za pokój w hotelach 3*. Opłata ta jest niezależna od touroperatora i należy ją uiścić w recepcji hotelowej w dniu przyjazdu..

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą grecką ofertą, oferty w poniższym linku:)

 

ZOBACZ OFERTY
 

Pamiętaj! Powyższe wytyczne do podróży w czasie pandemii są aktualne na ten moment 12.05.2021.

 

Gosia – spacjalistka z Alltravel.pl