DOLINA BOBRU I ZABYTKI TECHNIKI - 3 DNI

Cena: 1 149 zł / os.

Obliczanie ceny całkowitej ... wait ...
Rezerwuj

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 513 038 288
  • Pon - Sob: 9.00 - 20.00

Opis:

Kraj
POLSKA3-4

Program


DOLINA BOBRU I ZABYTKI TECHNIKI - LWÓWEK ŚLĄSKI, WLEŃ, PILCHOWICE, WRZESZCZYN, SIEDLĘCIN, LUBOMIERZ

1 dzień
wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Lwówka Śląskiego. Jako jedno z nielicznych miast w Europie Lwówek Śląski ma niemalże w pełni zachowane średniowieczne mury obronne wraz bramami i basztami Bolesławiecką i Lubańską. Ozdobą dawnego rynku jest ratusz z XIII, jeden z najstarszych ratuszy w Polsce, wielokrotnie przebudowywany, zachował do dziś gotycko-renesansową bryłę ozdobioną oryginalnymi detalami architektonicznym. W pobliżu ratusza odnajdziemy trzy dawne studnie miejskie – fontanna z lwem, fontanna sukienników i fontanna z sową. Na uwagę zasługuje także późnogotycki kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z kaplicą św. Krzyża. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień
po śniadaniu proponujemy całodniową wycieczkę Doliną Bobru. Nasze zwiedzanie rozpoczniemy od niewielkiego miasteczka Wleń, gdzie na wzgórzu zobaczymy pozostałości zamku Lenno. Zamek ten, uznawany za najstarszy murowany zamek w Polsce, był ulubionym miejscem pobytu św. Jadwigi Śląskiej. Następnie pojedziemy do Pilchowic. Znajduje się tu najwyższa zapora kamienna i łukowa oraz druga co do wysokości i druga co do czasu powstania zapora wodna w Polsce. Okolice zapory to miejsce bardzo malownicze, często wykorzystywane jako scenografia filmów. I to właśnie za sprawą ekipy filmowej jeden z najwyższych mostów kolejowych w Polsce stał się ostatnio atrakcją turystyczną nad jeziorem Pilchowickim. Kolejną zabytkową zaporę i elektrownię wodną zobaczymy w niewielkiej wsi Wrzeszczyn. Miejscowość położona jest w pięknym zakątku na prawym brzegu Bobru. Łańcuchowa wieś Siedlęcin została założona już w XIII stuleciu. W niecałe sto lat później zbudowano tu dwór obronny tzw. wieżę książęcą - gotycką budowlę mieszkalną, z zachowanymi malowidłami ściennymi. Jej wnętrze zdobią unikatowe w skali światowej malowidła, nawiązujące do życia i śmierci postaci św. Krzysztofa i legendy o Lancelocie - rycerzu króla Artura. Wieża ta jest jedną z największych wież tego typu w Europie. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się Lubomierza, jednego z najmniejszych i najstarszych miast w województwie dolnośląskim, z zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznym. Przy rynku do dziś zachowały się zabytkowe kamieniczki i skromny ratusz. Jednak najcenniejszym zabytkiem jest zespół budynków klasztoru Benedyktynek z kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Maternusa i fragmentem zachowanych murów obronnych. Uroki miasta doceniali twórcy filmowi, a nawiązaniem do kręconej tu kultowej trylogii Sylwestra Chęcińskiego jest tutejsze Muzeum Kargula i Pawlaka. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

CENA ZAWIERA

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 2 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 2 obiadokolacje, 2 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.
CENA NIE ZAWIERA

Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 35 - 45 zł/os  - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

Inne:
Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego - wg cennika imprezy.
Dopłata do połączeń antenowych - wg cennika zamieszczonego w rozkładzie jazdy.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) zostanie doliczona w procesie rezerwacji.

Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny imprezy).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2023 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Galeria:

DOLINA BOBRU I ZABYTKI TECHNIKI - 3 DNI/1
DOLINA BOBRU I ZABYTKI TECHNIKI - 3 DNI/2
DOLINA BOBRU I ZABYTKI TECHNIKI - 3 DNI/3
DOLINA BOBRU I ZABYTKI TECHNIKI - 3 DNI/4
DOLINA BOBRU I ZABYTKI TECHNIKI - 3 DNI/5
DOLINA BOBRU I ZABYTKI TECHNIKI - 3 DNI/6
DOLINA BOBRU I ZABYTKI TECHNIKI - 3 DNI/7
DOLINA BOBRU I ZABYTKI TECHNIKI - 3 DNI/8
DOLINA BOBRU I ZABYTKI TECHNIKI - 3 DNI/9
DOLINA BOBRU I ZABYTKI TECHNIKI - 3 DNI/10
DOLINA BOBRU I ZABYTKI TECHNIKI - 3 DNI/11
DOLINA BOBRU I ZABYTKI TECHNIKI - 3 DNI/12
DOLINA BOBRU I ZABYTKI TECHNIKI - 3 DNI/13
DOLINA BOBRU I ZABYTKI TECHNIKI - 3 DNI/14
DOLINA BOBRU I ZABYTKI TECHNIKI - 3 DNI/15

Terminy

Wyjazd od
Powrót przed
Transport
Wyjazd z
Wyżywienie
Ilość dni
Dorośli
Dzieci
Proszę czekać ...

Położenie