Śladami Jana Pawła II - Kraków, Łagiewniki, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice

Polska / Wyc. objazdowe

Śladami Jana Pawła II - Kraków, Łagiewniki, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice

Cena: 953 zł / os.

Obliczanie ceny całkowitej ... wait ...
Rezerwuj

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 513 038 288
  • Pon - Sob: 9.00 - 20.00

Opis:

Kraj
POLSKA
Program
Dzień 1. Wyjazd z poszczególnych miast Polski według rozkładu jazdy. Przejazd do Krakowa, gdzie wraz z przewodnikiem przejdziemy trasę śladami Jana Pawła II. Odwiedzimy Łagiewniki, a tam Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Sanktuarium Jana Pawła II. Następnie zobaczymy Kamieniołom na Zakrzówku, który był miejscem pracy Karola Wojtyły. Pojedziemy na Błonie, które nazywane są największym kościołem Krakowa, ponieważ to tam w czasie swoich pielgrzymek do ojczyzny Ojciec Święty odprawiał msze święte dla setek tysięcy ludzi. Odwiedzimy także Kościół św. Floriana, gdzie młody ksiądz Karol Wojtyła pracował jako wikary. Wejdziemy do Kościoła Mariackiego, którego wnętrze urzekało papieża. Zobaczymy najstarszy Uniwersytet w Polsce – Uniwersytet Jagielloński, na którym studiował Karol Wojtyła oraz Okno Papieskie, z którego Jan Paweł II pozdrawiał tłumy pielgrzymów. Odwiedzimy także Katedrę Wawelską oraz Kościół i klasztor Paulinów na Skałce, które odegrały ważną rolę w życiu papieża. Zakwaterowanie. 
Dzień 2. Śniadanie. Po śniadaniu przeniesiemy się w rodzinne strony Karola Wojtyły. Odwiedzimy Klasztor OO. Bernardynów i Bazylikę Matki Boskiej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej, który miał bardzo duży wpływ na religijność Karola Wojtyły. Przejdziemy kalwaryjskimi dróżkami i kaplicami. Następnie udamy się do Domu Rodzinnego Karola Wojtyły w Wadowicach oraz Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Marii Panny. Zwiedzanie zakończymy  na Wadowickim Rynku, gdzie będzie można zakupić słynne wadowickie kremówki. Powrót do Krakowa. 
Dzień 3. Śniadanie. Zwiedzanie Kazimierza chrześcijańskiego i żydowskiego. Podczas wycieczki z przewodnikiem zobaczymy miejsca takie jak
Synagoga Stara, zabytki na ul. Szerokiej, Synagoga Izaaka, ulica Kupa, plac Nowy, miejsce związane z filmem Lista Schindlera oraz plac Wolnica. Pozostawimy Państwu trochę czasu do własnej dyspozycji na zakup pamiątek w okolicach Starego Rynku. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych.
Świadczenia
Zakwaterowanie
 2 noclegi w hotelach o standardzie **/***. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie
2 śniadania, 2 obiadokolacje.
Transport
 Autokar turystyczny.
Ubezpieczenie
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
Uwagi praktyczne
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelach o standardzie **/***. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:2 śniadania, 2 obiadokolacje.
Transport: Autokar turystyczny.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Terminy

Wyjazd od
Powrót przed
Transport
Wyjazd z
Wyżywienie
Ilość dni
Dorośli
Dzieci
Proszę czekać ...

Położenie

Proszę czekać ...