Wiedeń - przy dźwiękach walca

Cena: 1 611 zł / os. 1 700 zł - 5%

Obliczanie ceny całkowitej ... wait ...
Rezerwuj

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 513 038 288
  • Pon - Sob: 9.00 - 20.00

Opis:

Kategoria
***
Region
Opis oferty
 
Zakwaterowanie
Hotele *** - położone zazwyczaj na obrzeżach miasta (razem 3 rozpoczęte doby hotelowe w okolicach Wiednia).

Pokoje: 1- i 2- osobowe (możliwość dostawki) z łazienką, TV.

Do dyspozycji gości w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.

Wyżywienie: śniadania kontynentalne w formie bufetu.

Kategoria lokalna: ***
Program
Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przylot na lotnisko w Wiedniu i transfer do hotelu. Po drodze krótkie panoramiczne zwiedzanie stolicy Austrii: objazd autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego Ringiem". W trakcie objazdu zobaczymy budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. Przyjazd do hotelu w okolicy Wiednia zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 35 km).

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do centrum stolicy Austrii, gdzie przygodę z miastem rozpoczniemy od spaceru po Starym Mieście m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, przy której mieszkał kiedyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben, gdzie znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. W trakcie spaceru mała przerwa na kawę z torcikiem Sachera w słynnej cukierni wiedeńskiej (dodatkowo płatne). Zobaczymy również rezydencję zimową Habsburgów- Hofburg, spacerując jej najważniejszymi dziedzińcami. Na głównym placu miasta podziwiać będziemy (z zewnątrz) katedrę św. Szczepana, słynną z kolorowych dachówek. Tego dnia również zwiedzanie Opery Wiedeńskiej - jednej z najbardziej znanych scen operowych świata (lub Musikverein - Towarzystwa Przyjaciół Muzyki, skąd transmitowany jest Koncert Noworoczny). Czas wolny w centrum miasta. Wieczorem dla chętnych obiadokolacja w restauracji w centrum (dodatkowo płatna ok. 29 EUR/os). Po drodze odwiedzimy park miejski z pomnikiem "Króla Walca"- Straussa syna. Następnie fakultatywnie udamy się na koncert muzyki rodziny Straussa i W. A. Mozarta w jednej z sal koncertowych Wiednia (dodatkowo płatny ok. 69 EUR/os). Powrót do hotelu ok. 23:00, nocleg. (Trasa ok. 80 km).

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Lasku Wiedeńskiego - jest to najbardziej wysunięte na północny-wschód pasmo górskie Alp. Najsłynniejsze "Opowieści Lasku Wiedeńskiego" to jeden z walców samego mistrza Johanna Straussa. Zobaczymy tutaj najstarsze XII-wieczne opactwo cystersów Heiligenkreuz ze słynnymi krużgankami. Następnie przejedziemy do Mayerling, miejsca tragicznej śmierci Rudolfa, jedynego syna cesarza Franciszka Józefa i jego słynnej żony Sisi. Powrót do Wiednia malowniczym szlakiem wina. Następnie przejedziemy do dawnej letniej, barokowej rezydencji Habsburgów Schoenbrunn. Zwiedzając pałac poznamy historię rodu Habsburgów, podziwiając pełne przepychu komnaty cesarskie. Czas wolny w pięknie urządzonych ogrodach kompleksu. Późnym popołudniem spacer słynnymi zaułkami i zakamarkami Wiednia, miasta Habsburgów.Dla chętnych regionalna kolacja z lampką lokalnego wina w gospodzie Heuriger w dawnej wsi Neustift - Grinzing (dodatkowo płatna ok. 32 EUR/os). Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 120 km).

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na Wzgórze Kahlenberg, znane Polakom z "Odsieczy Wiedeńskiej", czas wolny. Możliwość skorzystania z dodatkowo płatnego obiadu (koszt ok. 27 EUR/os). Następnie transfer na lotnisko. Przelot do Polski w/g rozkładu lotów.

Uwagi do programu

- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

- Pilot nie oprowadza w obiektach muzealnych.

"
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem do/z Wiednia, zakwaterowanie w hotelu (3 rozpoczęte doby hotelowe ), 3 śniadania, program turystyczny j.w., transfery lotnisko-hotel-lotnisko, system Tour Guide, ubezpieczenie TU Europa (NW, KL, Assistance oraz bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje: orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania - ok. 105 EUR/os (płatne na miejscu).: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługa przewodników lokalnych w Wiedniu, TOUR GUIDE SYSTEM (system bezprzewodowego oprowadzania grup) oraz dodatkowo taksa klimatyczna ok. 6 EUR/os (płatna w hotelu). Dodatkowo płatne (dla chętnych): koncert muzyki Straussa i W.A. Mozarta - ok. 70 EUR/os, 1 obiadokolacja - ok. 29 EUR/os, kolacja w winiarni Heuriger w Neustift - Grinzing - ok. 32 EUR/os., obiad w Wiedniu - ok. 27 EUR/os.
Inne
NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
META Description
Hofburg - przepych rezydencji zimowej rodu Habsburgów • Wzgórze Kahlenberg i Sobieski • Gospoda Heuriger i dawna wieś Neustift - Grinzing• Lasek Wiedeński • tajemnicze zaułki starego Wiednia• koncert muzyki rodziny Straussa i W. A. Mozarta • kawa z torcikiem Sachera w iście wiedeńskim stylu •dwie rezydencje Habsburgów • Opera Wiedeńska
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.7/6. Sprawdź opinie: "

Galeria:

Wiedeń - przy dźwiękach walca/1
Wiedeń - przy dźwiękach walca/2
Wiedeń - przy dźwiękach walca/3
Wiedeń - przy dźwiękach walca/4
Wiedeń - przy dźwiękach walca/5
Wiedeń - przy dźwiękach walca/6
Wiedeń - przy dźwiękach walca/7
Wiedeń - przy dźwiękach walca/8
Wiedeń - przy dźwiękach walca/9
Wiedeń - przy dźwiękach walca/10

Terminy

Wyjazd od
Powrót przed
Transport
Wyjazd z
Wyżywienie
Ilość dni
Dorośli
Dzieci
Proszę czekać ...

Położenie

Proszę czekać ...