Zamki w piasku z Aqaby

Cena: 3 736 zł / os. 3 977 zł - 6%

Obliczanie ceny całkowitej ... wait ...
Rezerwuj

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 513 038 288
  • Pon - Sob: 9.00 - 20.00

Opis:

Kategoria
***
Region


Opis oferty
 
PołożeniePlażaDo dyspozycji gości
W hotelu najczęściej restauracja oraz bar.


Pokoje
1- i 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.


Wyżywienie
Śniadania oraz obiadokolacje (wg. opisu w programie).


Zakwaterowanie
Hotele *** -7 rozpoczętych dób hotelowych.


PołożeniePlażaDo dyspozycji gości
W hotelu najczęściej restauracja oraz bar.


Pokoje
1- i 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.


Wyżywienie
Śniadania oraz obiadokolacje (wg. opisu w programie).


Zakwaterowanie
Hotele *** -7 rozpoczętych dób hotelowych.


Program sportowy i animacyjnyInternetKategoria lokalnaNaszym zdaniemStrona wwwStokiOpinie klientówProgram sportowy i animacyjnyInternetKategoria lokalnaNaszym zdaniemStrona wwwStokiOpinie klientówProgram

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Wylot do Jordanii (możliwa przesiadkanajednym z europejskich lotniskch). Odprawa paszportowo-celna a następnie transfer do hotelu w Aqabie lub okolicy. Kolacja i nocleg.

Dzień 2

Wypoczynek w Aqabie – kurorcie Królestwa Jordanii położonym naprzeciw izraelskiego Eilatu. Po południuproponujemy fakultatywną wycieczkę w głąb pustyni Wadi Rum (dla chętnych za dodatkową opłatą ok. 60 USD/os.). To obszar wpisany na listę UNESCO w 2011 r. ijedno z najpiękniejszych miejsc na Bliskim Wschodzie - niezwykła dolina leżąca wśród skał, zamieszkana przez tajemniczych i zawsze gościnnych Beduinów. Przejazd na kolacjęi noclegw hotelu w Wadi Musa. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie Petry, zabytku wpisanego na światową listę UNESCO. Będziemy mogli zobaczyć m.in. Skarbiec Faraona, ścianę fasad, nabatejski teatr, pozostałe grobowce królewskie oraz świątynię boga Duszary. Całe miasto wykute w skale i położone w trudno dostępnej dolinie górskiej zostało prawdopodobnie opuszczone w VI w. n.e. na skutek licznych silnych trzęsień ziemi. Ponownie odkrył je w 1812 r. Szwajcar Johann Ludwig Burkhardt, w 1929 r. zaczęły się wykopaliska archeologiczne, a dopiero w 1958 r. otworzono Petrę dla turystów. Niektóre budowle umieszczone są także na pobliskich szczytach - polecamy spacer do malowniczo położonego Klasztoru. Powrót do hotelu w okolicach Wadi Musa, kolacjai nocleg. (Trasa piesza ok.10 km).

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie ruin zamku krzyżowców -słynny Kerak. Twierdza została zdobyta po rocznym oblężeniu przez samego Saladyna. Następnie pojedziemy na górę Nebo, uznawaną za miejsce śmierci Mojżesza. Wizyta w kościele Św. Jerzego gdzie zachowała się mozaika Ziemi Świętej z VI wieku. Odwiedzimy również warsztat gdzie zapoznamy się z techniką produkcji mozaik z czego słynie region Madaba. Przejazd do hotelu w Ammanie, kolacjai nocleg. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Jordanii - Ammanu, w programie między innymi okazały rzymski amfiteatr, odeon - czyli starożytna filharmonia, pozostałości potężnej niegdyś cytadeli, panorama miasta oraz Muzeum Archeologiczne. Następnie przejazd na północ do starożytnego miasta Dżerasz, gdzie podziwiać można łuk triumfalny cesarza Hadriana, doskonale zachowane owalne forum, świątynię Zeusa i świątynię Artemidy, monumentalne schody i propyleje oraz kościoły wczesnochrześcijańskie z mozaikami podłogowymi, hipodrom, a przede wszystkim prawie 600 metrową ulicę kolumn. Powrótdo hotelu w Ammanie, obiadokolacjai nocleg. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd na niezwykłą kąpiel w Morzu Martwym, najniższym punkcie Ziemi, ok. 440 m. poniżej poziomu morza. Następnie przejazd do Betanii nad rzeką Jordan, gdzie ochrzczony został Jezus Chrystus. Kolejno przejazd w głąb pustyni, w kierunku granicy z Arabią Saudyjską. Zwiedzimy mniej znaną twarz Jordanii – Zamki Pustynne – przez wieki służyły jako bezpieczna przystań dla karawan przemierzających półwysep arabski. Odwiedzimy Qasr al.-Karaneh, Qasr Amrah i Qasr Azraq. W tym ostatnim miejscu przez kilka miesięcy miał swoją bazę T.E. Lawrence – czyli słynny Lawrence z Arabii, inspirator arabskiej emancypacji i stworzenia niepodległych państw Bliskiego Wschodu. Transfer do hotelu w Aqabie, kolacjai nocleg. (Trasa ok. 340 km).

Dzień 7

Dzień wolny na kąpiele słoneczne i morskie, spacer po Aqabie – kurorcie Królestwa Jordanii położonym naprzeciw izraelskiego Eilatu. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (m.in.rejs statkiem po Zatoce Aqaba) – aktualną ofertę przedstawi rezydent na miejscu. Kolacja i nocleg w Aqabie.

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Aqabie lub Ammanie(dotyczy grup realizowanych w maju lub czerwcu 2024 r. możliwa przesiadkanajednym z europejskich lotniskch). Wylot do Polski. Dla klientów pozostających na pobyt -transfer do wybranego hotelu w Aqabie lub nad Morzem Martwymi pobyt w dniach 8.-14., a dnia 15. wykwaterowanie i wylot do Polski. (Trasa ok. 50 km).

Uwagi do programu

UWAGA!!! Impreza "Zamki w piasku z Aqaby" w maju i czerwcu 2024 r.będzie realizowana w oparciu o przeloty rejsowe (z jedną przesiadką we Wiedniu) do/z Ammanu. W związku z tym kolejność zwiedzania zostanie odpowiednio zmieniona, ale wszystkie punkty programu zwiedzania zostaną zrealizowane bez zmian.

- Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków/napojów i ich zawartość).

- Do urządzeń elektrycznych z „grubymi bolcami” potrzebne są adaptory.

- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

- Godziny wylotów/powrotów mogą ulec zmianie!

- Osobom korzystającym z kąpieli w Morzu Martwym sugerujemy posiadanie obuwia do wody.

"


Świadczenia

Cena obejmuje: przeloty samolotem czarterowymdo/z Aqaby lub Ammanu (dotyczy grup realizowanych wmajui czerwcu 2024 r., z możliwą jedną przesiadką), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obiadokolacje, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 280 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia pobytu o7 kolejnychnocyw wybranym hotelu w Aqabie lub nadMorzem Martwym. (Opcja niedostępna dla terminów majowych i czerwcowych 2024 r.). Opisy hotelisą dostępnew systemie rezerwacyjnym R.pl.

"


Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

"


Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny wJordanii trwa w listopadzie oraz od połowygrudnia do końca kwienia.


META Description

Petra – skalne miasto - skarb UNESCO • Amman - panorama miasta oraz Muzeum Archeologiczne • zamek krzyżowców w Kerak • relaksująca kąpiel w Morzu Martwym • Panorama z Góry Nebo • Betania i rzeka Jordan - miejsce chrztu Jezusa Chrystusa • Starożytne Dżerasz i ulica 600 kolumn • wycieczka w głąb pustyni Wadi Rum (fakultatywnie) • Aqaba - relaks i odpoczynek nad Morzem Czerwonym • Dla chętnych możliwość przedłużenia o 7 dni wypoczynku w Aqabie!


Wizy

Paszport

- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty wjazdu do Jordanii.

- Wiza jordańska stemplowana jest w paszporcie na lotnisku w Aqabie.Aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy jordańskiej, najpóźniej na 5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, seria i numer paszportu, data wydania i ważności paszportu (paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do kraju).


Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport

- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty wjazdu do Jordanii.

- Wiza jordańska stemplowana jest w paszporcie na lotnisku w Aqabie.Aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy jordańskiej, najpóźniej na 5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, seria i numer paszportu, data wydania i ważności paszportu (paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do kraju).Galeria:

Zamki w piasku z Aqaby/1
Zamki w piasku z Aqaby/2
Zamki w piasku z Aqaby/3
Zamki w piasku z Aqaby/4
Zamki w piasku z Aqaby/5
Zamki w piasku z Aqaby/6
Zamki w piasku z Aqaby/7
Zamki w piasku z Aqaby/8
Zamki w piasku z Aqaby/9
Zamki w piasku z Aqaby/10
Zamki w piasku z Aqaby/11
Zamki w piasku z Aqaby/12
Zamki w piasku z Aqaby/13
Zamki w piasku z Aqaby/14
Zamki w piasku z Aqaby/15
Zamki w piasku z Aqaby/16
Zamki w piasku z Aqaby/17
Zamki w piasku z Aqaby/18
Zamki w piasku z Aqaby/19
Zamki w piasku z Aqaby/20
Zamki w piasku z Aqaby/21
Zamki w piasku z Aqaby/22
Zamki w piasku z Aqaby/23

Terminy

Wyjazd od
Powrót przed
Transport
Wyjazd z
Wyżywienie
Ilość dni
Dorośli
Dzieci
Proszę czekać ...

Położenie